KT Plusservis s.r.o.

Růžička Petr jednatel
mob.: 777 975 615, tel.: 353 549 069

Růžička Zdeněk technik
mob.: 606 420 693, tel.: 353 549 069

Ing. Vaněk Bohuslav vedoucí realizace
mob.: 731 419 444, tel.: 353 549 069

 

úvodní stránka » služby » topení » podlahové topení

Podlahové topení

podlahové topení

Podlahové topení už není žádný luxus pro „horních deset tisíc“. Naopak si získává stále větší oblibu a není divu, nto způsob vytápění má mnoho nesporných výhod. Jednou z nich je právě i zdravotní hledisko. Příjemné sálavé teplo minimalizuje problémy s „cirkulací“ vzduchu a s vířením prachu. Rovnoměrným šířením tepla z celého povrchu podlahy se teplotní profil místnosti nejvíce blíží ideálnímu prostředí. Pro člověka je velmi příjemné, když má nohy v teple a trochu chladněji ve výšce hlavy. Rovnoměrné klima způsobuje, že skutečnou teplotu subjektivně vnímáme jako o 1 – 2 oC vyšší, proto můžeme teplotu při takovémto typu vytápění snížit. Díky tomu zvýší relativní vlhkost vzduchu, která zabrání přílišnému vysušování dýchacích cest. Navíc snížením teploty trochu ušetříme i náklady za energie potřebné k vytápění. Takto získaná úspora může dosáhnout až 15 %.

Při uvažování nad podlahovým vytápěním se dá vybrat, jestli nám více vyhovují termokabely nebo termorohože – síťky, na kterých je upevněný vytápěcí kabel. Termorohože se instalují jednodušším způsobem a je možné je dodatečně osadit i po položení dlažby. Takže například při rekonstrukci koupelny není potřeba „ vybourat“ celý prostor, stačí jen na starou dlažbu položit samolepicí termorohož a tu překrýt novou dlažbou, přidat termostat na regulování teploty, a je to. Není nutné se obávat, že se nám podlaha při takovéto instalaci příliš navýší. Například při pokládce keramické dlažby vysoké 8 mm bude nový povrch podlahy vyšší o 12 až 15 mm než původní dlažba.

Instalujeme trubkové teplovodní podlahové topení na stavbách (RD, přednáškové sály, kancelářské a prodejní prostory,průmyslové objekty,...) jako kompletní dodávku (potrubí, izolace, ochranná Al vrstva, rozdělovač a sběrač, čerpadlo, regulace).

Kvalita těchto systému je osvědčena dlouholetým provozem.

Podlahové topení - montáž

podlahové topení
 

Volba krytiny pro podlahové vytápění

Je také důležité dopředu znát typ podlahové krytiny. Její odpor má totiž vliv na teplotu topné vody a na rozteč a délku trubek ve kterých proudí topné médium.

Keramická dlažba
Nejvhodnější jsou krytiny s vyšší tepelnou vodivostí. Nejběžnější je keramická dlažba.

Plastové podlahy a koberce
Použít lze ale i jiné krytiny, které mají horší přenos tepla např. plastové podlahy. Ty však musí být celoplošně lepené, koberce pak nesmí mít pěnovou podložku, jejich tloušťka nemá překročit 1cm a musí být rovněž nalepené po celé ploše.

Dřevěné podlahy
Při použití dřevěných krytin musí být tyto dobře vysušené a šířka by neměla přesáhnout 0,8cm. I u tohoto povrchu je vhodnější jeho lepení. Je však nutno počítat s dilatačními spárami.

Závěr
Obecně ale platí, že přednostně použijeme ty krytiny, které nám zajistí co nejlepší přenos tepla.

Rozdělovač a sběrač topné vody podlahového topení

fáze hrubé stavby

fáze hrubé stavby

po dokončení

po dokončení

po dokončení

fáze hrubé stavby

 

Ukázka podlahového topení

Ukázka podlahového topení Ukázka podlahového topení Ukázka podlahového topení

Máte zájem o tyto služby? Kontaktujte nás, nebo vyplňte následující formulář.

 

nahoru vytiskni stránku

 

© KT Plusservis s.r.o. | 2M STUDIO s. r. o. webdesign

© KT Plusservis s.r.o. | mapa webu | © 2M STUDIO s. r. o. webdesign | mail | adm